okna i drzwi bez żaluzji

Żaluzje drewniane – najlepszy ratunek na wakacyjne upały!

Wewnętrzne osłony okienne znajdują się niemal w każdym gospodarstwie domowym. Ich rolą jest nie tylko odseparowanie nas od świata zewnętrznego, ale także ograniczenie wpadającego światła bądź regulacja promieni słonecznych. Produktem, który spełni obydwa te warunki, mianowicie nie tylko nas osłoni, ale także wyreguluje natężenie światła dodatkowo elegancko się prezentując jest drewniana żaluzja.

To niezwykle przydatne akcesorium zbudowane jest z drewnianych listewek zwanych lamelami, które mogą występować w różnych szerokościach. Odstępy między lamelami mają wpływ na ilość światła jaka zostanie wpuszczona do pomieszczenia. Im szersze lamele, tym większe odstępy, a co za tym idzie większa ilość wpadającego światła po ich rozstawieniu. Konstrukcja żaluzji pozwala na dopasowanie poziomu natężenia światła do bieżących potrzeb oraz upodobań. Ustawiając lamele pod odpowiednim kątem jesteśmy w stanie regulować kąt padania promieni słonecznych. Zatem nie odcinając pomieszczenia od światła dziennego możemy wygodnie pracować m.in. przed monitorem komputera.

Drewno, z którego są wykonane żaluzje pięknie prezentuje się w każdym wnętrzu. Jest to materiał szlachetny, który w różnych elementach od lat pojawia się w wystroju naszych domów i mieszkań. Drewno nadaje charakteru pomieszczeniom urządzonym na przykład w nowoczesnym stylu. Jeżeli jednak kolor drewna oraz jego usłojenie nie jest w naszym guście, nie musimy rezygnować z drewnianych żaluzji, ponieważ występują one także w innych wersjach kolorystycznych. W ofercie dostępne są także żaluzje w takich kolorach jak biały, czarny czy szary, a ten zestaw kolorystyczny z pewnością dopasuje się do każdej aranżacji. Atutem kolorowych żaluzji jest również ich odporność na odbarwianie się spowodowane narażeniem na promienie słoneczne.

przykład zastosowania żaluzji w pokoju

Jeżeli podobają nam takie żaluzje nie musimy martwić się o ich montaż, ponieważ nie jest on skomplikowany. Pierwszą i najmniej inwazyjną, a także ekonomiczną możliwością montażu żaluzji drewnianych o wymiarach 25mm jest montaż w świetle szyby. Polega on na wywierceniu otworów w listwach przyszybowych, które są elementami wymiennymi okna. Przy takim rozwiązaniu nic nie będzie nam odstawało, nie utracimy gwarancji na okna a żaluzje nie będą drogie ponieważ mają mniejsze wymiary. Drugim sposobem montażu zarówno żaluzji o wymiarach 25 jak i 50 mm jest przymocowanie żaluzji do sufitu lub ściany, zapełniając całe wnęki okienne i powiększając przy tym optycznie nasze okna. Kolejną z możliwości jest montaż żaluzji do skrzydła okiennego, przy pomocy bezinwazyjnych uchwytów. Zaletą tego rozwiązanie jest uniknięcie wiercenia otworów. Jednak pamiętajmy, że żaluzje będą nieco odstawały (na ok. 3-5 cm) od otworu okiennego.

Wybierając drewniane żaluzje okienne z pewnością będziemy się nimi cieszyć przez długie lata. Jest to produkt ponadczasowy, łatwy w pielęgnacji, przyjazny dla alergików i wytrzymały. Rozważając przed dokonaniem zakupu żaluzji drewnianych ich wady i zalety z pewnością zauważymy, że ten produkt jest wart zakupu i swojej ceny.