szczyt

Najciekawsze miejsca w Wiśle, które musisz koniecznie odwiedzić

Wisła to interesujące pod wieloma względami miasto, które nie zostało jeszcze w pełni odkryte przez szerokie rzesze turystów (nie licząc ich chwilowego napływu w okresie odbywania się zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich). Przedstawiamy zatem kilka ciekawych miejsc, które z pewnością warto odwiedzić.

Muzeum Adama Małysza

Muzeum Adama Małysza, a raczej Galeria Sportowych Trofeów Adama Małysza to obowiązkowy punkt wycieczki do Wisły. Nie trzeba być przy tym zapalonym fanem skoków narciarskich – wystarczy jedynie wspomnieć dawne czasy, gdy w weekendowe przedpołudnia śledziło się transmisje z zawodów Pucharu Świata, trzymając kciuki za dalekie skoki naszego rodaka.

Jego prywatne muzeum zawiera ogromną liczbę trofeów, jakie zdobył przez kilkanaście lat swojej kariery. Znajdziemy tutaj nie tylko medale ze zwykłych konkursów Pucharu Świata, ale i te zdobyte podczas zimowych igrzysk olimpijskich. Najważniejszymi eksponatami są jednak oczywiście cztery Kryształowe Kule, stanowiące dowód czterokrotnego zdobycia największej ilości punktów podczas pojedynczego sezonu.

Muzeum otwarte jest przez cały rok, a ponadto funkcjonuje przy nim niewielki sklepik z pamiątkami.

ski

Skocznia narciarska imienia Adama Małysza

Skocznia narciarska nazwana na cześć naszego wielkiego rodaka stanowi już od 2013 roku miejsce rozgrywania zawodów Pucharu Świata. Jest to zatem kolejny obowiązkowy punkt wycieczki dla każdego fana skoków narciarskich.

Kościół Ewangelicko-Augsburski Apostołów Piotra i Pawła

Kościół Piotra i Pawła to zabytek z pierwszej połowy dziewiętnastego wieku. W jego pobliżu znajdują się inne zabudowania kościelne z tego okresu, takie jak budynki plebani czy cmentarz ewangelicki, na którym pochowano wiele osób zasłużonych dla Wisły.

Zapora Wisła Czarne na Jeziorze Czerniańskim

Choć zapora na Jeziorze Czerniańskim nie jest przesadnie wielka, wyróżnia się czymś innym. To właśnie tutaj rozpoczyna swój bieg najdłuższa rzeka w Polsce – Wisła. Zapora usytuowana jest w cichym i urokliwym miejscu, stanowiąc atrakcję odpowiednią dla osób poszukujących chwili wytchnienia.

One thought on “Najciekawsze miejsca w Wiśle, które musisz koniecznie odwiedzić

Comments are closed.